Image of CWH12123
Test Corrugated Mailing Box
Skip to product information
Image of CWH12123
Test Corrugated Mailing Box
Shipping calculated at checkout.
Test Corrugated Mailing Box - External Dimensions: 12.3" Width x 3.9" Depth x 12" Height - 200 lb - White - For Document, Multipurpose - Recycled
General Information
Manufacturer: Crownhill Packaging Ltd
Manufacturer Part Number: 12123
Manufacturer Website Address: http://www.crownhillpackaging.com
Brand Name: Crownhill
Product Name: Test Corrugated Mailing Box
Marketing Information:
Packaged Quantity: 1 Each
Product Type: Shipping Case
Product Information
Case Style: Box
Weight Capacity: 200 lb (90718.47 g)
Application/Usage:
  • Document
  • Multipurpose
Features: Corrugated
Physical Characteristics
Product Color: White
Height: 12" (304.80 mm)
Width: 12.3" (311.15 mm)
Depth: 3.9" (98.30 mm)